Kupovanie plaviek – nočná mora? Poradíme vám, na čo sa zamerať pri pánskych plavkách

Či už sa chystáte na dovolenku, alebo uvažujete o tom, že začnete pravidelne navštevovať plaváreň, bez plaviek sa jednoducho pri vodných aktivitách nezaobídete. Obchody sú ich plné, aké si teda vybrať na typ aktivity, ktorú preferujete?

Kupovanie plaviek – nočná mora? Poradíme vám, na čo sa zamerať pri pánskych plavkách
(zdroj: unsplash.com)

Slipové alebo boxerky?

Najprv sa zameriame na typ plaviek. Ak máte aspoň trochu vypracovanú postavu, určite vám pristanú slipové plavky. Slipové plavky sedia perfektne za každých okolností a sú vhodné nielen pre aktívnych plavcov, ale aj na welness pobyty a rekreačné potápanie. Tento druh plaviek vám bude vyhovovať aj vtedy, ak nosíte slipy. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené a módne aj pánske plavky boxerky. Dajte však pozor, aby vám nikde neplantali, mali by pekne obopínať telo. Sú vhodné aj na šport a prípadný odpočinok na pláži, neopálite sa v nich však tak dobre, ako v slipových plavkách, keďže niektoré majú dlhšiu dĺžku.

Ak sa chcete vrátiť v čase

Zdajú sa vám boxerky príliš obtiahnuté? Siahnite po šortkách. Tie sú veľmi pohodlné, pretože nikdy neškrtia a sú vhodné aj pre plnoštíhlych mužov. Niekomu môžu vadiť pri kúpaní, pretože keď nasiaknu vodou, sú ťažké. Voľte teda kratšie nohavice a ľahšie kvalitné materiály. Šortky môžu byť občas problémom – niekedy vás v nich nemusia pustiť do bazénu, pretože sa veľmi neodlišujú od obyčajných šortiek a kúpaliská si tak chránia hygienu. Siahnuť môžete ešte po retro plavkách, ak ste extravagantným typom alebo sa chystáte na nejaké tematické kúpanie. Väčšinou ide o jednodielne plavky s trakmi a rôzne dlhými nohavicami, ktoré zaručene pritiahnú pozornosť okolia. Obľúbenými bývajú aj u otužilcov.

Každá veľkosť je iná

Ak ste si už vybrali typ plaviek, je na mieste kúpiť si z nich aj správnu veľkosť. Prvým krokom je zmerať si obvod pásu krajčírskym metrom. Pás vždy merajte v oblasti nad pupkom, kde je najužšie miesto trupu. Každý výrobca uvádza inú veľkosť, preto by ste sa mali riadiť jeho konkrétnou veľkostnou tabuľkou. Nechodíte sa kúpať len preto, lebo sa vám zdá, že nemáte ideálnu postavu? Nezúfajte! Nedostatky na postave dokážu plavky vylepšiť, ak nie priamo zakryť. Tak napríklad pri menšej postave sa vám budú hodiť slipové plavky alebo upnuté boxerky s krátkymi nohavicami. Pri silnejšej postave siahnite po tmavších farbách, ktoré opticky zoštíhľujú. Ste vysoký, ale štíhly? Vyberte si plavky, ktoré z vás urobia väčšieho muža – napríklad voľnejšie šortkové plavky s dlhšími nohavicami.