Chorvátsko je príťažlivé aj v zime

Pláže zaliate slnkom a nádherné more v Chorvátsku pozná väčšina dovolenkárov. Táto destinácia je ale zaujímavá aj mimo sezóny. Prečo sa oplatí navštíviť Chorvátsko aj zime?

Chorvátsko je príťažlivé aj v zime
Chorvátsko je príťažlivé aj v zime (Foto: unsplash.com)

Pamiatky tu budú aj zime

Pokiaľ si chcete prezrieť mestá a pamiatky môžete sa do Chorvátska vybrať pokojne aj v zime. Výhodou je, že ani tie najznámejšie letoviská nie sú plné turistov a niektoré menšie mestá môžu byť doslova vyľudnené. Krásy Chorvátska ako sú kostoly, katedrály, historické centrá či múzeá si tak môžete vychutnávať v pokoji a bez davov turistov. Výhodou sú aj ceny, pretože mimo sezóny je ubytovanie alebo celá dovolenka lacnejšia ako počas leta.

Mestá ako Zadar, Záhreb, Šibenik či Split sú úžasné za každého ročného obdobia. Pokiaľ ste skalným fanúšikom Game of Thrones určite viete, že sa natáčalo aj Dubrovníku, ktorý býva počas sezóny dosť preplnený. Zabúdať nesmieme ani na vianočné trhy, ktoré sa konajú v hlavnom meste Záhreb a predsa len majú pre nás inú atmosféru ako tie domáce. Jediné na čo musíte myslieť je teplé oblečenie.

Počasie v Chorvátsku

Zimy v Chorvátsku bývajú kratšie a miernejšie ako u nás, ale samozrejme záleží na tom, do ktorej oblasti sa vyberiete. Na severe Chorvátska môžu byť zimy aj veľmi chladné, ale na pobreží a ostrovoch málokedy klesajú teploty až pod nulu. Pokiaľ teploty tesne nad nulou nie sú pre vás, pomerne teplá býva jeseň, kedy sú priemerné teploty o niekoľko stupňov vyššie ako na jar. V prímorí si sneh veľmi neužijete, ale za to vás môžu postretnúť búrky.

Lyžovačka v Chorvátsku

Chorvátsko sa síce nemôže pochváliť ideálnymi podmienkami na lyžovanie, ale niekoľko dobrý stredísk sa tu nájde. V blízkosti mesta Záhreb sa nachádza stredisko Sljeme, za jedno z najlepších je ale považované Rudnik-Tršče, ktoré je ale od Záhrebu vzdialené takmer 160 km.

Zdroj: http://www.hrvatska.sk/ , https://dromedar.zoznam.sk/ , https://partybar.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *