Bielkovina, ktoré v našom tele nesmie chýbať

Bielkovina, ktoré v našom tele nesmie chýbať
Bielkovina, ktoré v našom tele nesmie chýbať (Foto: zeencollagen,com)

Čo vieme o kolagéne

Určite si ešte niečo pamätáme o ňom zo školských lavíc, ale vtedy sme to brali viac-menej ako nutné zlo. Veď koho v detstve zaujíma nejaký proteín menom kolagén a jeho význam v ľudskom organizme? Mali sme vtedy iné záujmy, táto bielkovina medzi ne určite nepatrila. A možno sa o kolagén začneme zaujímať až vo chvíli, keď ho strácame. Samozrejme, nie hneď a naraz, ale s pribúdajúcimi rokmi sa o slovo hlási aj jeho nedostatok v našom tele. Prejavy sú typické- bolesti kĺbov, kostí, horšia kvalita vlasov či lámavosť nechtov. Ak sa trochu vyznáme v tejto oblasti, tak vieme, že toto sú prvé signály toho, že nám chýba kolagén- základná stavebná bielkovina.

To najlepšie z prírody

Prirodzený úbytok kolagénu nie je nič príjemné, našťastie však existuje náhrada, ktorou si vieme pomôcť, aby sme boli zdraví a mohli fungovať ďalej. Existujú dva typy kolagénu: prírodný kolagén a kolagén s umelými prísadami. Rozhodne by sme mali voliť ten prírodný typ pred umelou formou, pretože je pre organizmus prirodzenejší a účinnejší. Jeho pôsobenie na náš organizmus sa nedá ničím iným nahradiť a ak túžime nielen po zdravých kĺboch, ale aj po krásnej hladkej pleti, mal by pre nás byť jednoznačnou voľbou prírodný kolagén. Do vlastného zdravia sa vždy oplatí investovať, ak chceme predísť napr. pohybovým problémom, ktoré by nám znepríjemňovali každodenný život.

Urobme to najlepšie pre svoje zdravie

Hovorí sa, že za lieky sa nemá ďakovať, ak nám ich niekto druhý prinesie alebo podá. Najradšej by sme boli, keby sme ich užívať nemuseli. Ale v prípade kolagénu nám naše telo určite vďačné bude, pretože táto dôležitá bielkovina je pre celý náš organizmus veľmi potrebná a žiaduca. Či chceme alebo nie, chýbajúci kolagén by sme určite nemali brať na ľahkú váhu a pravidelne by sme mali potrebné množstvo dopĺňať. Veľmi kvalitným druhom kolagénu je morský kolagén, ktorý je síce drahší v porovnaní s inými formami kolagénu, ale za to účinnejší pre naše telo.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *