Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov

Po dobronzova opálenej pokožke netúžia len ženy, ale aj mnohí muži. Dá sa k nej dopracovať rôznymi cestami – niekomu stačí týždeň na Makarskej, inému dva dni na stavbe. Tak alebo onak, nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu nesie so sebou riziko spálenia pokožky, v najhorších prípadoch hrozí dokonca vznik rakoviny kože.

Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov
Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov (Foto: PR)

Ako dosiahnuť vytúženého plnohodnotného opálenia bez škvŕn, pľuzgierov, nerovností a predčasného vyblednutia? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Exfoliácia

Odporúča sa riešiť exfoliáciu a všeobecnú očistu pokožky ešte predtým, než dôjde k aplikácii opaľovacej hmly, krému či oleja. Exfoliácia nie je nič iné ako odstránenie odumretých kožných buniek, ktoré by sa neskôr odlupovali. Tým sa zároveň zaistí rovnomerné opálenie pokožky, ktoré vydrží dlhšie. Kritickými miestami, na ktoré by sa pri exfoliácii nemalo zabúdať, sú kolená, lakte a členky.

Opaľovacia kozmetika

Kozmetiku na opaľovanie si pribaľte pred cestou na hory i k moru. Vyberajte si ideálne také prípravky, ktoré chránia pred UVA aj UVB žiarením a tiež degeneráciou DNA buniek. Opaľovacie krémy v podstate predlžujú dobu, počas ktorej sa človek môže bez obáv vystavovať slnečnému žiareniu. Príklad: ak sa vaša pokožka spáli za 10 minút pobytu na slnku a použijete krém s ochranným faktorom 30, mal by sa tento čas predĺžiť až na 300 minút.

Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov
Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov (Foto: PR)

Tip na dobrú kúpu

Kozmetika radu Photoderm od francúzskej značky Bioderma je odpoveďou pre všetkých mužov, ktorí sa chcú vyhnúť problémom so spálenou pokožkou. Prípravky chránia pred UVA aj UVB žiarením a dokonca poskytujú revolučnú ochranu bunkovej DNA. O samotných prípravkoch, ale aj možnostiach kúpi výhodných balíčkov či súťaži so značkou Bioderma sa dozviete viac na webe Photoderm.sk.

Zásady nanášania opaľovacích prípravkov

Pri nanášaní opaľovacej kozmetiky platí, že čím skôr dôjde k jej aplikácii, tým väčší účinok pokožke prinesie. Zároveň netreba zabúdať na opätovné nanesenie, zhruba po jednej až dvoch hodinách a vždy, keď vyjdeme z vody alebo sa utrieme uterákom. Pokiaľ ide o množstvo, odporúča sa na 1 cm2 pokožky naniesť cca 2 mg krému.

Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov
Ako sa opaľovať bez rizika – tipy pre mužov

Holením za rovnomerné opálenie

Ak chcete dosiahnuť rovnomerné opálenie celého tela, slnečným lúčom by nemal prekážať ani chĺpok. Doslova. Ak vám nerobí problém oholiť si celé telo, máte vyhraté. V prípade, že sa chlpov na svojej mužnej hrudi nemienite vzdať, pripravte sa na to, že vaše opálenie možno nebude také dokonalé.

Kedy a v čom ísť von?

V našich zemepisných šírkach je slnečné žiarenie najintenzívnejšie zhruba od desiatej do štvrtej hodiny popoludní (v lete). V tomto čase neodporúčame pobyt vonku ani my; a ak to nejde inak, aspoň sa vyhnite noseniu obtiahnutého oblečenia.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *