Ako obísť zablokovaný prístup na Facebook a iné stránky?

Dnes si už zamestnávatelia vedie ohliadnuť, aké stránky počas pracovnej doby v práci navštevujeme. Vedia presne zaznamenať a sledovať prístupy na stránky, taktiež ich vedia aj zablokovať.

Myslíte si, že vás sa to netýka? Chyba!
Uvediem vám jeden príklad, ktorého som bol sám svedkom. Zamestnanec, pekná mladá účtovníčka, si v práci každé ráno, ako prvé stránky otvorila Facebook. Áno, zamestnávateľ túto ani iné stránky nijak neblokoval. Až asi po 2 mesiacoch, ju kolega, ktorý mal počítače a sieť v práci na starosť, upozornil na to, že sa robia štatistiky navštívených stránok a že vedie s dobou strávenou na stránkach Facebooku.

Dovtedy ani netušila, že niečo také sa sleduje. Pritom ona si Facebook zapla, rovnako ako veľa ďalších stránok a mala ich len otvorené v prehliadači a asi raz za 2 hodiny na nich skontrolovala čo je nové. Všetko len preto, aby sa zakaždým nemusela znova prihlasovať. To sa však nevyhodnocuje a ráta sa len doba strávená na stránkach, aspoň takto to bolo u nich.

Ako obísť zablokovaný prístup na Facebook a iné stránky

Nemusí to byť len Facebook!
Prekážať môže aj to, ak napríklad pozeráte na online cestovné poistenie. To z vašou prácou nemá nič spoločné. Podobné to môže byť aj nakupovanie, či už na Hej.sk, Alza.sk či menej známych obchodov.

Nemusí to byť len sledovanie
Môžete mať vybrané stránky priamo zablokované. Ešte stále si myslíte, že vás sa náš článok netýka? Možno to ani netušíte a aj teraz váš zamestnávateľ alebo IT oddelenie eviduje, či dokonca sleduje, čo práve v práci robíte.

Existuje jednoduché a rýchle riešenie, vďaka ktorému môžete byť kedykoľvek a kdekoľvek pri prehliadaní stránok anonymní a nezanecháte po sebe žiadne údaje. Stále ani netušíte ako na to? Jedná sa o jednoduchý online nástroj, ktorý je úplne bezplatný a dostupný každému.

Stačí prejsť na stránky www.ProxyServer.sk
Následne do poľa pre URL zadáte adresu stránok, ktorú chcete navštíviť a „zobraziť“. To je celé, stránku ste tak navštívili anonymne. Aj keď niekto zaznamená URL adresu z tohto proxy servera, tak ak sa bude chcieť pozrieť, aké stránky ste si cez neho zobrazovali, nič nenájde.

Proxy server totiž šifruje vami navštívené stránky a ihneď ako ju opustíte, daná URL adresa už nie je platná a nik jej obsah už nezobrazí. Navštívené URL sú šifrovaná aj priamo v URL adrese tohto nástroja. Týmto online nástrojom môžete navštíviť aj stránky, na ktoré vám prístup v práci úplne blokujú.

Tento online proxy server má ešte veľa ďalších výhod. Možno už využitie proxy servera poznáte dlhšie, možno už aj poznáte nejaké zahraničné ekvivalenty tejto služby. Čo však je asi najlepšie na tejto, že má slovenskú IP adresu. Sledovania alebo obmedzenia môžu byť postavené alebo obsahovať aj kľúče podľa IP adries, takto budete o niečo menej odhaliteľný.

Okrem toho to je zárukou, že vďaka slovenskému serveru a slovenskej IP je tento proxy server aj rýchlejší, ako napríklad tie zahraničné. Nám sa páči aj to, že pri prehliadaní cez neho nás neotravuje nejaké vtieravá reklama, rôzne pop-up okná alebo iná reklama.

Zdroj: ProxyServer.sk, foto: ilustračné (freedigitalphotos.net)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *