Ako bývajú singles?

Byť single nie je v dnešnej dobe tak neobvyklé ako kedysi. Mnohí ľudia po tridsiatke uprednostnia pred povestným teplom rodinného krbu neviazaný život. Ako bývajú dobrovoľne nezadaní a aké trendy v bývaní uprednostňujú?

Ako bývajú singles

Ak ste vo veku 25 – 40 rokov, ste ekonomicky nezávislí a partnerstvo cielene nevyhľadávate, ste prototypom moderného single. Napriek tomu, že život vo vzťahu je pre zdravie údajne prospešnejší, vyberá si jeho protipól čoraz viac mladých. Niektorí dobrovoľne, iní nie. Tento trend je badať aj u nás, najmä vo väčších mestách.

Na voľnej nohe
Ak už nebývajú s rodičmi, volia si nezadaní prevažne menšie bývanie. Z výsostne logických dôvodov. Jednoizbový alebo dvojizbový byt je ľahšie finančne zvládnuteľný ako troj či štvorizbák. Singles sú často mysľou na cestách a nechcú sa priveľmi viazať, preto uprednostňujú nájom pred kúpou nehnuteľnosti. Bydlisko môžu meniť aj niekoľkokrát ročne, v závislosti od práce a možností.

Bývanie na prespanie
Zariadenie bytu sa odráža od životného štýlu stále ešte relatívne mladých singles. Work hard, play hard je heslo, ktorým sa mnohí riadia. Ich pracovný a popracovný život im veľmi nedovoľuje starať sa o domácnosť, preto v nej prevažuje jednoduchosť. Nábytok je moderný, s čistými líniami a je ho len toľko, koľko je nevyhnutne nutné. Viac ako doma žijú singles vonku, čo sa mnohokrát odráža aj na charaktere nábytku.

Bytové doplnky
Moderní singles venujú svoj voľný čas záľubám. Jednou z najväčších je vo všeobecnosti cestovanie, ktoré im ponúka celú priehršť inšpirácie. Nezáleží pritom či ide o cesty do blízkeho zahraničia alebo exotických krajín. Za hranice všedných dní ich často zavejú aj pracovné povinnosti, no suvenír z ciest v žiadnom prípade nesmie chýbať. V byte moderného single človeka preto môžete nájsť napríklad rôzne sošky či masky afrických kmeňov a bytové doplnky typické pre destinácie, ktoré dotyčný alebo dotyčná navštívil/a.

Text: PR, foto: biano.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *