Vodné plochy na Slovensku: kam ísť za oddychom v lete?

Vodné plochy na Slovensku: kam ísť za oddychom v lete?
Vodné plochy na Slovensku: kam ísť za oddychom v lete? (zdroj: komerčný článok)

V letných dňoch mnohých z nás vyháňajú slnečné lúče k vode. Tým, ktorí radi spoja vylihovanie na slnku a čľapkanie vo vode s pobytom v prírode, odporúčame výlet na niektorú z mnohých vodných plôch na Slovensku. Práve v letnom období poskytujú rekreačné strediská širokú ponuku služieb, ubytovanie v penziónoch, hoteloch a kempingoch, reštauračné služby, občerstvenie, ihriská či požičovne športových potrieb. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, kam na jednodňový výlet za vodou v rámci celého Slovenska.

Medzi najznámejšie rekreačné oblasti na východnom Slovensku patrí vodná nádrž Veľká Domaša, ktorá leží v Ondavskej vrchovine. Radíme ju medzi najteplejšie vodné nádrže na Slovensku. O turistické služby sa tu stará až päť rekreačných stredísk. Obľúbenou atrakciou sú náučné vyhliadkové plavby, počas ktorých sa dozviete aj mnoho zaujímavostí o tejto oblasti.

Ďalší tip na výlet taktiež poteší návštevníkov východného Slovenska. Vodná nádrž Zemplínska Šírava leží v malebnom prostredí pod Vihorlatskými vrchmi. Príjemný letný čas môžete stráviť až v siedmich rekreačných strediskách. Okrem kúpania môžete vyskúšať rybolov, vodné športy či jazdu na vodných bicykloch. Strediská sú zároveň výborným východiskovým bodom pre cykloturistiku, ale aj pešiu turistiku, napríklad na Viniansky hrad alebo Vinianske jazero.

Ideálnym rekreačným cieľom na strednom Slovensku je priehrada Liptovská Mara, ktorá tiež ponúka turistom širokú ponuku služieb, vrátane ubytovania. V okolí môžete navštíviť napríklad známu archeologickú lokalitu Havránok, odkiaľ sa vám naskytne pekný výhľad na priehradu.

Oravská priehrada na severnom Slovensku je skvelým miestom na oddych, pričom najvyhľadávanejšia je jej juhozápadná časť. Okrem relaxu v rekreačných strediskách sa môžete vydať loďou na Slanický ostrov a prehliadnuť si stále expozície tradičného ľudového umenia.

Rodinný výlet sa oplatí naplánovať aj k Slnečným jazerám, nádrži Kráľová, k priehrade v Nitrianskom Rudne, vodnej nádrži Sĺňava pri Piešťanoch či nádrži Duchonka alebo Teplý Vrch, ktorá je najteplejšou vodnou plochou na Slovensku. Tieto a mnoho ďalších rekreačných stredísk čaká na vašu návštevu. Neváhajte a vydajte sa stráviť horúci letný deň k vode so všetkým, čo k tomu patrí!

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *