Twerking na Dvořákovu symfóniu? Je z toho skvelá reklama (video)

Twerking sme vám predstavili už minule v tomto článku. Je to náhoda, no v minulom článku sme si pre doplnenie článku vybrali video od Waveya, práve toto tanečné zloženie si zatancovalo aj na Dvořákovu symfóniu ako originálnu reklamu na hudobný festival.

Twerking na Dvořákovu symfóniu - je z toho skvelá reklama (video) 1

Presnejšie sa jedná o reklamu na belgický festival klasickej hudby B-Classic. Bruselská reklamná agentúra DDB si na propagáciu vybrala doposiaľ nespojiteľné hudobné smery. Na jednej strane tanečný štýl Twerking a na tej druhej vážna hudba. Agentúra si vybrala Dvořákovu Symfóniu č. 9, e-moll, op. 95, známu aj ako „Novosvětská“ alebo „Z Nového světa“.

Twerking na Dvořákovu symfóniu - je z toho skvelá reklama (video) 2

Twerking sa tancuje hlavne na hip-hop či elektronické hudobné štýly, výber klasickej hudby je doposiaľ úplnou novinkou. Ak ide o Twerking, reklamná agentúra oslovila už spomínanú tanečnú skupinu Waveya, jedná sa o pät-člennú skupinu tanečníčok z Kórei. K vážnej hudbe nejdú ani šortky a obtiahnuté topy, ktoré majú tanečníčky oblečené, no zrejme aj to, robí túto reklamu úspešnou.

VIDEO: Dvořákova Symfónia č. 9

Festival klasickej hudby B-Classic sa bude konať od 21. do 28. júna. Tento ročník bude jubilejným v poradí 10. ročníkom tohto festivalu.

Foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *