Prírodný kameň ako základ oplotenia: Gabióny sú riešením!

Prírodný kameň je skvelý materiál na kombinovanie s ďalšími prírodnými materiálmi. Môže byť dominantným prvkom stavby, alebo decentným doplnkom.

Prírodný kameň ako základ oplotenia: Gabióny sú riešením!
Prírodný kameň ako základ oplotenia: Gabióny sú riešením! (Foto: martinec.sk)

Gabiónové oplotenie ponúka majiteľom stavby absolútne súkromie a zároveň pôsobí elegantne a štýlovo. Ak chcete prírodný kameň len ako základ oplotenia, gabióny sú riešením aj pre vás.

Gabióny vám ušetria čas

Stavba gabiónov je časovo nenáročná a vyhnete sa zdĺhavému murovaniu, ako pri iných typoch plotoch s prírodným kameňom. Z gabiónov sa dajú vytvárať štandardné plotové stĺpy. Na pletivo sa pripevnia úchyty, na ktoré môžete osadiť napríklad drevený latkový plot.

Alebo môžete pletivo, z ktorého sú vytvorené gabiónové koše nechať na vybraných miestach zarásť zeleňou. Pletivové koše vám v budúcnosti poslúžia ako presná šablóna na zastrihávanie živého plota.

Gabióny sú vyrábané v rôznych výškach a šírkach. Gabióny s užšími košmi, môžete vyplniť kameňom tak, aby tvorili plotový múrik a stĺpy. Prázdne koše budú plniť funkciu pletiva. Rýchle, moderné a estetické riešenie oplotenia nielen pre rodinné domy.

Nikto nechce hrdzavý plot

Ak ste sa rozhodli, že gabiónový plot je pre vás to pravé, nezabudnite, aký dôležitý je výber správneho materiálu. Chcete predsa váš plot rovnako krásny na začiatku, aj o niekoľko rokov. Nespoliehajte sa na dočasné riešenia a vždy vyberajte u predajcov, ktorí ponúkajú kvalitnú povrchovú úpravu pletiva, z ktorého sú gabiónové koše vyrobené. Minimum je pozinkovanie pletiva, ideálne v kombinácií s vypaľovanou polyesterovou farbou, ktorá zabezpečí dlhú životnosť a stály výzor vášho oplotenia.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *