Plánujete jesennú turistiku? Nepodceňujte obliekanie

Jeseň je krásnym ročným obdobím, kedy sa príroda sfarbí do krásnych farieb. Počasie je ale v tomto ročnom období nevyspytateľné a ak patríte k milovníkom hôr a plánujete ísť na jesennú turistiku, nemali by ste podceňovať obliekanie.
Ako sa obliecť na jesennú turistiku?

Plánujete jesennú turistiku? Nepodceňujte obliekanie
Plánujete jesennú turistiku? Nepodceňujte obliekanie (Foto: queens.sk)

Funkčné tričko s krátkym rukávom

Ako spodnú vrstvu odporúčame obliekať funkčné tričko s krátkym rukávom. Odporúčame vyberať tričko slim fit strihu, ktoré vás bude príjemne hriať a zároveň bude odvetrávať pot, keď to bude potrebné.

Zo všetkých materiálov je najkvalitnejšia Merino vlna. Pre niekoho je to síce kúsavý materiál, avšak jedine tento materiál vás zohreje, dokonale odvetrá pot, čiže sa nemusíte báť mokrého chrbátu a pazúch. Merino tričko navyše nesmrdí potom a odporúča sa prať len v čistej teplej vode bez akéhokoľvek prachu na pranie. Viacerí predajcovia zase odporúčajú tričko len vyvesiť na sušiak a nechať poriadne vyfúkať na čerstvom vzduchu.

V prípade, že sa chystáte do vysokých nadmorských výšok, nahraďte funkčné tričko s krátkym rukávom za termo spodné prádlo s dlhým rukávom. Ak vám ale stačí funkčné tričko, k tomuto tričku môžete zladiť pánske jogger nohavice.

Flísové mikiny

Sú ideálnou druhou vrstvou, ktorá vás zahreje a ochráni vaše rizikové partie ako chrbát a kríže. Flísové mikiny sú mäkučké, hrejivé, príjemné na dotyk a zvládnu akúkoľvek náročnú vysokohorskú túru. Odporúčame kupovať mikinu so zapínaním na zips a so zvýšeným límcom. Nezabúdajte, že jeseň je typická veterným počasím, obzvlášť na horách. Na jesenné turistiky sa odporúča nosievať pohodlné flísové mikiny so zvýšeným límcom.

V prípade, že neplánujete ísť do vysokých nadmorských výšok, flísové mikiny môžu byť vrchnou vrstvou. Odporúčame vám ale pre istotu zobrať si buď teplú pánsku čelenku, alebo zimné čiapky Nike. Hlava musí byť taktiež v teple.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *