Obľúbené pivárne v Žiline

Uvažujete nad tým kde je v Žiline dobrá piváreň kam by ste mohli zájsť osláviť narodeniny s priateľmi? Obľúbeným podnikom je Special Junior Pub v mestskej časti Hliny 7. Piváreň sa nachádza blízko centra mesta ale zároveň poskytuje možnosť pohodlného parkovania pre tých smutnejších ktorí prídu autom.

Obľúbené pivárne v Žiline

Základom nápojovej ponuky je samozrejme pivo. Tu si môžete vychutnať obľúbené desiatky a jedenástky Perštejnu a Staropramenu. Pre vyznávačov prírodnej chute je tu k dispozícii nefiltrovaný Staropramen dvanástka. Klasikou už je najznámejšie české pivo Pilsner Urquell. Na koniec je k dispozícii aj veľmi výnimočná silná devätnástka Perštejn Porter. Ale s touto už naozaj opatrne a v menších množstvách.

Ak práve nemáte chuť na pivo tak v ponuke je tiež veľmi dobre zásobená vinotéka so známymi, prevažne slovenskými značkami kvalitného vína. Keďže pri dlhšom posedení Vám môže aj vyhladnúť tak k dispozícii sú tiež malé chuťovky ktoré sa výnimočne hodia k pivu. Vyberať môžete medzi hriankami s domácou škvarkovou nátierkou alebo utopencami. Klasikou je tiež nakladaný hermelín. Domácim je tiež známa sesterská piváreň Máj. Táto sa nachádza tiež na sídlisku Hliny. V tejto prevádzke je k dispozícii tiež obľúbená pizza a to aj na rozvoz.

Vynikajúci gastronomický zážitok ale môžete zažiť napríklad aj vo Vysokých Tatrách. Hotel Slovan je známy svojou výbornou kuchyňou ako aj výberovou vinotékou.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *