Letné pneumatiky hlásia návrat

Aj vy si najviac uvedomujete plynutie času vďaka tomu, ako často meníte zimné pneumatiky za letné a naopak? Obdobie veľkonočných sviatkov je zväčša teplé a slnečné, teda je vhodný čas na prezúvanie gúm.

Letné pneumatiky hlásia návrat
Letné pneumatiky hlásia návrat (Foto: PR)

Bez výhovoriek do letných pneumatík!

Je jasné, že s príchodom slnečných dní máme chuť na všeličo, len nie na výmenu pneumatík. Ťahá nás to na bicykle, do prírody, na prvé jarné grilovačky… No v prvom rade sa tam treba aj bezpečne dostať. Ak idete autom, ako prvé vám udrú do očí neprezuté kolesá. O tom, koľko nešťastných situácií už spôsobili šoféri, ktorí podcenili význam prezúvania, sa už popísalo veľa, no určite nechcete byť jednými z tých, čo sa učia na vlastných chybách. Rozdiel v zložení letných a zimných pneumatík je skutočne taký, že ak by ste jazdili na zimných gumách v letnom období, nemuseli by ste byť schopní bezpečne zabrzdiť, odbočiť, zvlášť na rozpálenom teréne. Badať ho ale aj v dezéne pneumatík, ktorý sa prispôsobuje suchej, mokrej i klzkej vozovke. Vedeli ste, že vhodne zvolené pneumatiky dokážu znížiť hlučnosť vozidla a znížiť spotrebu pohonných látok? Tak prečo si robiť zbytočne napriek?

Najlepšie letné pneumatiky pre vaše auto

Ponuka výrobcov pneumatík je taká rozsiahla, že niekedy je skutočne problém nájsť si medzi nimi to pravé orechové. No keďže kvôli opotrebeniu kupujeme nové pneumatiky približne každé štyri roky, máme šancu si zakaždým vybrať čosi iné, samozrejme, s ohľadom na technické parametre nášho vozidla a stav našej peňaženky. Kúpa nových pneumatík nie je lacná záležitosť, avšak ak sme si vytvorili zvyk prezúvať gumy, určite budeme schopní si aj priebežne odkladať na nové pneumatiky. Ich životnosť vo veľkom ovplyvňuje štýl našej jazdy a terén, na akom sa pohybujeme, no nepochybne aj spôsob, akým ich skladujeme. Kým nahradíte zimné pneumatiky letnými, nezabudnite preto skontrolovať ich dezén, aby ste v prípade potreby mohli ihneď zháňať nové, bezpečnejšie gumy.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *