Káva nie, no chýba vám denná dávka energie? Poznáme riešenie!

energiaDobrý spánok, dodržiavanie pitného režime, zdravý životný štýl, dobré raňajky, pravidelný pohyb. To je len menší výber osvedčených rád, preto aby ste sa cítili fit a v pohode. Aj keď to možno znie jednoducho, vôbec to tak nie je, hlavne ak ste väčšinu dňa v práci, na nákupe, s deťmi, či ho trávite inak. Pre vás a na dodržiavanie rád pre zdravý život jednoducho nie je čas. Pritom energia vám stále chýba, či už kávu pijete alebo nie. Ak je to aj váš prípad, poznáme riešenie!

Kofeín áno, káva nie!?

Je už všeobecne známe, že kofeín má povzbudzujúce účinky. Presnejšie má účinky na centrálnu nervovú sústavu. Šálka kávy je asi jeho najbežnejšou formu s ktorou s ním prichádzame do styku a konzumácie.

Jedná sa o odvar z pražených semien kávovníka. Kofeín sa taktiež používa ako súčasť mnohých nápojov, či už povzbudzujúcich alebo nie. To ale nie je všetko! Zrejme mnohý z vás ešte zrejme nevedia, že kofeín sa nachádza aj v mnohých iných rastlinách. Jednou z nich je Guarana.

Šálka kávy, kávové zrná
Šálka kávy, kávové zrná

Prírodný zdroj kofeínu

Guarana, celým názvom Paulínia nápojová, je popínavá rastlina v tvare kríku či malého stromu pôvodom z Brazílie. Plody tejto rastliny obsahujú 3 až 6 percent kofeínu. Obsah kofeínu v guarane je vôbec najvyšší v prírode, vyšší aj ako obsah kofeínu v kávových zrnách. Výťažky tejto rastliny sa taktiež veľmi často využívajú ako súčasť alkoholických a nealkoholických nápojov, sirupov, žuvačiek a aj ako súčasť analgetických prípravkov. Jej plody s otvoreným oplodím pripomínajú oči, samotný plod svojou farbou a tvarom pripomína naše gaštany.

Guarana (Paulínia nápojová)
Guarana (Paulínia nápojová)

Energia na celý deň

Okrem vysokého obsahu kofeínu sa plody tejto rastliny vyznačujú aj obsahom látky guaranín, tá je podobná látke kofeín, ďalej je bohatá na vitamíny, minerály a ďalšie látky. Čo je na tejto rastline asi to najlepšie je, že jej účinok je dlhotrvajúci. Guarana svoje látky a pôsobenie v tele uvoľňuje postupne po dobu 6 až 8 hodín, nie len chvíľkovo ako je to pri šálke kávy alebo energetickom drinku. To je zárukou energie na celý deň. Pritom Guarana nemá vedľajšie účinky a je vhodná na každodenné užívanie.

Teraz ešte výhodnejšie !!

Vyskúšajte GuaranaPlus tablety len od  4,90€  3,90€ za balenie
Objednať na oficiálnych stránkach

Prírodný „všeliek“

Guarana je okrem jej povzbudzujúcich účinkov známa aj pre svoje mnohé priaznivé účinky, presnejšie jej plody, ktoré sú pre nich využívané. Je známe že dodáva energiu, potlačuje únavu, zlepšuje činnosť srdca a krvný obeh, pôsobí na nervový aj telesný stav, stimuluje mozgové funkcie a podporuje mozgovú činnosť – výborná na pamäť a sústredenie. Jej užívanie je vhodné pri nervových vypätiach, pri depresiách a môže sa použiť pri rekonvalescencii po dlhej chorobe. U žien môže tíšiť menštruačné bolesti. Je ideálna ako pri psychickej, tak aj fyzickej záťaži. Ďalej môže byť súčasťou rôznych redukčných diét, pretože znižuje chuť k jedlu a stimuluje odbúravanie tukov. V Brazílii ju užívajú ako výborné afrodiziakum. Aspoň takto ju popisuje Wikipédia na svojich stránkach.

Jediný originál z Brazílie

guaranaGuarana sa dá u nás kúpiť už dlhšie a jej najčastejšia forma je v podobe tabliet. Žiaľ, mnohé dostupné guaranové tablety a prípravky u nás sú len z extraktu – ten obsahuje len časť výťažku. Teraz je u nás dostupný už aj jej originál s rovnakým názvom ako samotná rastlina – Guarana. Tento originál je vyrábaný priamo v krajine pôvodu rastliny Guarana v Brazílii pôvodnou receptúrou s tradíciou jej výrobcu od roku 1945. To je zárukou zachovania všetkých jej látok v pôvodnej forme pre maximalizovania účinkov. Vyrobený je priamo z rozdrvených plodov a jedná sa o 100% prírodný výrobok. Túto Guaranu vystihuje aj jej originálny a nápaditý obal. Viac sa o nej dočítate priamo na jej oficiálnych stránkach pre Slovenskú republiku.

Radšej čaj ako tablety?

Vďaka tomu, že Guarana od GuaranaPlus je skutočným originálom priamo z rozdrvených plodov, sa dajú tieto tablety rozpustiť a konzumovať v tekutej podobe. Ideálne je zaliať v šálke 2-3 tablety horúcou vodou. Guarana nemá nijako zvlášť špecifickú chuť, skôr je bez príchute alebo mierne pripomína chuť kávových zŕn. Práve preto odporúčame tento horúci nápoj dochutiť medom a citrónovo šťavou. Tento nápoj môžete piť aj chladný, spôsob konzumácie je len na vás. Takto získate prírodný zdroj energie v podobe lahodného nápoja, či už pre chladné zimné ráno alebo horúce letné dni.

Aktuálne na oficálnych stránkach Guarany z Brazílie pre Slovenskú republiku na www.GuaranaPlus.sk prebieha akcia 3+1 balenie. Pri tejto akcii dostanete pri kúpe troch 50-tabletových balení štvrté 50-tabletové balenie zadarmo.

Foto: GuaranaPlus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *