Jazda na letných pneumatikách je komfortná, ale nie vždy

Už ste to zažili aj vy. Chcete svojho tátoša nasmerovať určitým smerom, no neposlúcha, pretože cesta je priklzká na to, aby dokázalo auto zareagovať na váš príkaz. Bude to tým, že nemáte správne obuté kolesá. A pritom nie je ťažké usúdiť, kedy je správny čas na letné, a kedy na zimné pneumatiky.

Jazda na letných pneumatikách je komfortná, ale nie vždy
Jazda na letných pneumatikách je komfortná, ale nie vždy (Foto: PR)

Letné pneumatiky ako stvorené pre teplé počasie

Zatiaľ čo výrobcovia pneumatík obdarili zimné gumy väčším podielom kaučuku, vďaka čomu sú nádherne pružné a priľnavé k studenému povrchu, tie letné sú oveľa tvrdšie a skvelo si rozumejú s teplotami nad 7 st. Celzia, či už je povrch suchý, ale mokrý. Čo by sa ale stalo, ak by ste gumy prezuť zabudli alebo sa vám do toho jednoducho nechcelo? Pri teplotách pod 7 stupňov by materiál použitý na výrobu letných pneumatík začal strácať svoje superschopnosti a jednoducho by stvrdol natoľko, až by sa stal krehkým a nebezpečným na používanie.

Letné pneumatiky Matador charakterizuje menší počet drážok, menšie trenie na povrchu vozovky a tiež dobré predpoklady na šetrenie palivom. Rovnako dôležité je však okrem počasia sledovať i dezén letných pneumatík, pretože i ten ovplyvňuje brzdnú dráhu vozidla. Ak máte také, čo používate už dlhodobo, skontrolujte, či hĺbka dezénu neprekročila odporúčané 3 mm. Ak áno, pneumatiky treba vymeniť za nové, pretože by vaše auto nemuselo zabrzdiť tak, ako ste si to predstavovali.

Matador sa v letných pneumatikách vyzná

Riskovať pokutu alebo dopravnú nehodu len pre našu nerozvážnosť? To v zimnom období radšej nie, pretože povinnosť prezuť je daná zákonom. V lete vám so zimnými pneumatikami pokuta nehrozí, no vzhľadom na ich materiálové zloženie a dezén sa to neodporúča. Radšej si v období veľkonočných sviatkov vymeniť zimné gumy za letné pneumatiky, a s nimi si môžeme bezpečnú a šetrnú jazdu užívať až do októbra. Námrazu, sneh ani topiaci sa sneh v tomto období v našich klimatických podmienkach na jar a v lete očakávať nemusíme, preto letné pneumatiky splnia účel. Letné pneumatiky Matador sú navyše dostupné v takých cenách, že nikomu ani nenapadne na bezpečnej a pohodlnej jazde autom šetriť.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *