Facebook: 5 trendov, ktoré sa u nás udomácnili

Facebook, sociálna sieť ktorá nás zasiahla takmer všetkých. Koľko času trávite na Facebooku? Je to denne viac ako 2 hodiny? Prinášame vám 5 facebook trendov, ktoré sa u nás udomácnili. Poznáte ich všetky?

Duckface mobile mirror fotka

Ak ste tomuto pojmu nerozumeli, ide o fotku, ktorá je odfotená mobilom v zrkadle s duckface-om. Vyzerá to nejako takto:

Duckface mobile mirror

Hlbší význam v tejto fotke nevidím. Vlastne si myslím, že ide len o pochvalu, že máte moderný smartphone a máte nevyliečiteľnú poruchu tváre, takže žiadate, aby vám ľudia, ktorí tento obrázok videli, prispeli na liečbu. Ak niekedy budete žiadať o prácu a zamestnávateľ si bude prezerať váš facebook profil, určite vás príjmu, pretože iné inteligentné gesto určite neexistuje.

Verejné vyznávanie lásky

„Milujem ťa!“ a do statusu? To vážne? Naozaj to potrebujú všetci vedieť? Je pekné, že chcete, aby človek vedel, že ho máte rád avšak… čo tak súkromne? Na nástenku sa to naozaj nehodí a nie je to príjemné, keď človek, ktorý si prezerá novinky nájde toto. Ak toto robíte, je zrejme potrebné sa zamyslieť.

Vaša rodina vás špehuje

Prišla vám žiadosť o priateľstvo od vášho otca, krsnej či strýka? Nestresujte… teda vlastne môžete. Väčšina rodičov si pridáva vlastné deti do priateľov iba z dôvodu špehovania. Myslia si, že im nič nehovoríte alebo klamete, tak sa snažia dostať tam, kde zdeľujete svetu všetko. Zabrániť tomu môžete tak, že buď jednoducho ich žiadosť odmietnete, alebo svoje zážitky nebudete zdieľať pre všetkých… teda si zablokujete viditeľnosť vašich príspevkov k vašim rodičom.

Like, like, like, like

Ó, status! Dám like! Jeden z najčastejších trendov a aby som pravdu povedal… naozaj neviem o čo im ide. Like je na to, ja viem, no netreba ho dávať všade! Potom mi facebook neoznamuje nič iné, len to, že niekto dal like na niekoho status a to stále dokookola a pri každom jednom.

Časté zmeny statusu

Ľudia chcú oboznámiť svoje okolie o tom, čo práve robia, čo jedli, aký použili toaletný papier atď. Zamyslite sa nad tým, či je potrebné všetko všetkým oznamovať. Niekedy sa veľmi nasmejem, aké bludy som si prečítal od iných. Najviac ma hnevá, keď si prečítam čo si chutné práve niekto dal a mne to len robí chúťky… Neznášam to!

A čo vy? Poznáte ešte nejaké trendy?

Foto: facebook.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *