Cestovanie po Chorvátsku

Chorvátsko je pre Slovákov stále najobľúbenejšou destináciou. Najčastejšie túto krajinu vyhľadávajú v lete, no Chorvátsko má čo ponúknuť aj v chladnejších mesiacoch. Nie je to totiž len more a pláže, ktorými je Chorvátsko známe.

Cestovanie po Chorvátsku
Cestovanie po Chorvátsku (Foto: unsplash.com)

Okrem tých známejších miest má Chorvátsko aj nedocenené kúty krajiny. Má veľmi rozmanitú prírodu a tak sa turisti môžu aj počas zlého počasia alebo ročných období okrem leta pokochať národnými parkami či vnútro zemnými nedocenenými mestami.

Cestovanie po Chorvátsku si však ľudia väčšinou vyberajú počas leta. Táto krajina má oproti iným množstvo výhod. Sú nimi napríklad blízkosť, dobrá dopravná dostupnosť či podobnosť jazykov. Práve pre to je stále najobľúbenejšou destináciou Slovákov.

Väčšina ľudí si pri cestovaní do Chorvátska vyberá cestovanie autom. Táto krajina je tak blízko, že keď vyrazíte večer, ráno ste na mieste. Vybrať si môžete z rôznych pobrežných miest a sami sa tak rozhodnete, či chcete dovolenku v blízkosti detských ihrísk, turistických atrakcií, alebo si zvolíte niektorý z množstva letných festivalov a akčnejší typ dovolenky.

Čoraz viac šudí si však vyberá kompromis. Chorvátsko je pomerne malá a dobre dostupná krajina, pokiaľ sa tak vyberiete na 10 dňovú dovolenku, nie je problém stráviť ju na rôznych miestach po 3 dni. Dovolenka tak môže byť o niečo zaujímavejšia a dostanete sa na miesta, kde bežný turista len tak ľahko nezablúdi.

Veľmi často obchádzaným miestom je Zahreb, hlavné mesto. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí, neláka až toľko letných dovolenkárov. Vďaka tomu, že je situovaný v krásnom prostredí, má však veľký potenciál. Navyše sa v posledných rokoch snaží rozvíjať kultúrne, preto ak patríte medzi milovníkov kultúry, hudby a jemnej alternatívy, Zahreb nemôžete vynechať.

Ďalším nedoceneným miestom sú národné parky. Práve tie však majú naozaj čo ponúknuť. Napríklad Plitvické jazerá sú nádherným miestom, ktoré upúta každého milovníka pokojnej divokej prírody a nádherných výhľadov.

Chorvátsko má skutočne čo ponúknuť. Nie je to len more a pláže, ale aj koloseum v Pule, nádherné Plitvické jazerá, hlavné mesto Zahreb, či jeden z množstva ostrovov. Cestovanie po Chorvátsku sa skutočne oplatí, ak chcete svoju dovolenku naplno využiť.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *