10 zaujímavostí o filme Matrix, ktoré ste ešte nevedeli

Prvá časť trojdielnej sci-fi série Matrix bola uvedená ešte v roku 1999. Réžia bratov Andy Wachowski a Lana Wachowski tak dala tomuto žánru nový zmysel. Našli sme 10 zaujímavostí o tomto kultovom filme, ktoré ste ešte nevedeli. Zaujímavosti sú ešte o prvej časti z roku 1999.

Matrix (1999)
Matrix (1999)

#1 Scéna s výbuchom vo výťahovej šachte trvala len 10 sekúnd, no predchádzalo jej vyše 200 skúšobných výbuchov s vyše 150 rôznymi kombináciami chemikáliami. Bratia Wachowski chceli reálny výbuch podľa svojich predstáv.

#2 V roku 2012 bol film Matrix zaradený do Národného filmového registru USA, ktorý je súčasťou knihovne amerického Kongresu.

#3 Hlavnú postavu Nea si zahral Keanu Reeves len preto, lebo po prečítaní scenáru ju postupne odmietli hrať Ewan McGregor, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Val Kilmer a Will Smith.

#4 Hlavné natáčanie filmu trvalo presne 118 dní a toto natáčanie končilo scénou vo filmovom čase 1 hodina a 1 minúta, kde sa postavy schovávali v stene v snahe schovať sa tak agentom.

#5 Pamätáte na tie dlhé záverečné titulky na konci filmu? Ak nie, tak verte že boli, je v nich uvedených 565 osôb.

#6 Scénu z kancelárii kde Keane skoro spadol z vonkajšej strany okien natáčal Reeves bez dabléra vo výške 34. poschodia.

#7 Morphea si mal pôvodne zahrať Sean Connery, avšak ten rolu odmietol, pretože vraj nerozumel scenáru. Túto úlohu odmietli hrať aj herci Gary Oldman, Samuel L. Jackson, Russell Crowe a Yun-Fat Chow.

#8 Hlavná hrdinka Carrie-Anne Moss si pri natáčaní vyvrtla členok. Avšak aby ju náhodou nepreobsadili, zranenie tajila a v scénach hrala ďalej.

#9 Poznáte už Matrix naspamäť? Táto zaujímavosť je potom zároveň aj tip pre vás. DVD kolekcia „The Ultimate Matrix Collection“, vydaná v roku 2004, prináša 33 hodín bonusového materiálu.

#10 Slnečné okuliare, ktoré majú herci vo filme boli vyrobené na mieru pre každú jednu postavu.

Poznáte aj ďalšie zaujímavosti o tomto filme? Podeľte sa o nich s nami v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *