MYmuži.sk

Top 5 inšpiratívnych športových filmov, ktoré vás motivujú

21. marec 2015 autor Redakcia, kategória Kultúra, Šport

Či už je to posilňovanie, plávanie, beh či iný šport, niekedy nám proste chýba motivácia či už v tom pokračovať alebo začať. Práve preto sme zostavili tento rebríček 5 inšpiratívnych športových filmov, ktoré vás motivujú. Filmy sme schválne neoznačovali číslami, pretože rozhodne odporúčame všetky.

Rocky (1976)

RockyHodnotenie na CSFD: 87%
Hodnotenie na IMDB: 8,1
Krátky obsah:
Hlavná postava, Rocky Balboa, pracuje ako vyberač dlhov a popri tom boxuje v rôznych malých boxerských zápasoch. Jedného dňa dostal šancu, na ktorú čakal, aj keď podľa všetkých je v zápase jasným outsiderom, nenechá si ju ujsť. Hlavnú úlohu stvárnil Sylvester Stallone.

Warrior (2011)

WarriorHodnotenie na CSFD: 88%
Hodnotenie na IMDB: 8,2
Krátky obsah:
Film je o dvoch bratoch, bývalých zápasníkoch v MMA, ktorí sa celé roky nevideli a rozišli sa v zlom. Oboch život znova dostal do ringu a vzájomné stretnutie je čoraz viac na dosah. Vo filme si zahrali v hlavných úlohách Tom Hardy, Joel Edgerton.

Cinderella Man (2005)

Cinderella ManHodnotenie na CSFD: 86%
Hodnotenie na IMDB: 7,9
Krátky obsah:
Film sa odohráva uprostred veľkej hospodárskej kríze v 30. rokoch minulého storočia. Vďaka boxovaniu dostala rodina hlavného hrdinu druhú šancu na život.

The Fighter (2010)

FighterHodnotenie na CSFD: 78%
Hodnotenie na IMDB: 7,9
Krátky obsah:
Biografický film podľa skutočného príbehu o veľmi nepravdepodobnej hviezdnej boxerskej kariére. Túžba vyhrať sa postupne mení o boj za rodinu a vlastnú hrdosť. Vo filme si zahrali v hlavných úlohách Mark Wahlberg a Christian Bale.

Never Back Down (2008)

Never Back DownHodnotenie na CSFD: 71%
Hodnotenie na IMDB: 6,3
Krátky obsah:
Film sa odohráva v prostredí strednej školy, ktorá žije vzájomnými bitkami študentov. Nový študent, ktorého dobehla jeho povesť, sa aj napriek svojej snahe nedokáže stretu vyhnúť. Neskôr motivovaný začne trénovať u miestneho majstra, pretože vie, že ďalší stret je nevyhnutný.

Štítky , , , , ,

Nájdete nás na facebooku