Poznáte rozdiel medzi onshore a offshore spoločnosťou?

Slovo „optimalizácia“ sa v podnikateľských kruhoch objavuje častejšie ako spojenie „raw koláčik“ v bratislavských kaviarňach. Niektorí podnikatelia to iba opakujú ako svoju mantru, iní o tom veľa nerozprávajú a skutočne optimalizujú. Prepravcovia môžu znižovať svoje náklady kúpou repasovaných servoriadení, väčšie firmy znižovaním počtu zamestnancov a producenti znižovaním výrobných nákladov. Potom ešte existuje účinný spôsob daňovej optimalizácie vďaka offshore a onshore spoločnostiam. Poznáte ich výhody a rozdieli medzi nimi?

strecha

Offshore spoločnosti
Offshore spoločnosti majú sídlo v daňových rajoch. To, že sú to naozaj raje, hovorí aj výška daňového zaťaženia – najčastejšie ide o 0 %. Takže vďaka nulovým daňovým odvodom dokážu offshore spoločnosti veľmi účinne maximalizovať svoj zisk. Offshore krajiny resp. daňové raje nemajú štandardný ekonomický systém, no politická situácia v krajine je stabilná a podnikatelia sa o svoju bezpečnosť vôbec nemusia obávať. Založenie offshore firmy na Seychelách patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby optimalizácie týmto spôsobom. Ďalšími krajinami, ktoré sú vyhľadávané z tohto dôvodu sú Panama, Belize či Britské panenské ostrovy.

Onshore spoločnosti
Onshore spoločnosti sú tiež skvelé na optimalizáciu daňových nákladov, no nemajú sídlo v daňových rajoch. Najčastejšie sídlia štátoch Európskej únie. Tak ako je možné, že sa používajú na znižovanie nákladov? Pretože v týchto krajinách sú oveľa výhodnejšie daňové podmienky a môžete si uplatniť rôzne úľavy, zľavy a výhody. Medzi najobľúbenejšie sídlo onshore spoločností patrí Cyprus, Veľká Británia, Maďarsko, Holandsko či Luxembursko. Chcete sa dozvedieť o jednotlivých krajinách a onshore spoločnostiach viac? Navštívte stránku Companyformation.sk.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *