Dlhé vlasy mávnutím čarovného prútika? Všetky výhody a nevýhody predlžovania vlasov

Nádherné a husté dlhé vlasy už dávno nie sú len výsadou hollywoodskych hviezd či špičkových modeliek. Nerastú im vlasy rýchlejšie ako ostatným ženám a ani nemajú čarovný prútik, ktorý by im umožnil zmeniť účes podľa nálady. Známe hviezdy, medzi ktoré patria Jennifer Lopez, Naomi Campbell, Lindsay Lohan, či Lady Gaga sa netaja tým, že za ich krásnou hustou hrivou sa skrývajú extension. Ide o aplikáciu pravých alebo syntetických prameňov na prirodzený vlas. Trendu podľahli aj známe slovenské osobnosti, ako napríklad, Zuzana Haasová, či Zuzka Belohorcová a Daniela Šinkorová.

Dlhé vlasy mávnutím čarovného prútika Všetky výhody a nevýhody predlžovania vlasov

Najkvalitnejšie sú panenské vlasy, ktoré po aplikácii môžete upravovať rovnako ako vaše prirodzené vlasy. Môžete ich kulmovať, vyrovnávať žehličkou, meniť farbu, alebo dokonca spraviť si trvalú onduláciu, keď chcete krásne husté kučeravé vlasy. Udržia si dlhodobo svoj lesk a nikto si ani nevšimne, že nie sú vaše.

Na aplikáciu vlasov sa používajú viaceré metódy. Najpoužívanejšou technikou je prilepovanie pramienkov pomocou špeciálneho keratínového lepidla. Keratín je rozpúšťaný za tepla a to vám môže nielen poškodiť vlasy, ale aj spôsobiť ich vypadávanie. Oveľa šetrnejšie je tzv. našívanie vlasov. Pozdĺž hlavy kaderník upletie tenký vrkoč, na ktorý sa pomocou nite prišije široký pás vlasov. Dlhodobo to však prináša viaceré nevýhody, pretože prirodzený vlas pokračuje v raste a následne sú spoje viditeľnejšie, alebo sa môžu rozpliesť. Na zahusťovanie sú veľmi používané aj mikroringy alebo lepiace pásky. Pri oboch technikách sa aplikujú jednotlivé pramene na originálny vlas. Dajú sa znovu použiť a pravidelne posúvať pri odrastaní vlasov. Spoje sú takmer neviditeľné a želaný efekt hustých vlasov je zaručený.

Predlžovanie vlasov nie je príliš vhodné pre veľmi krehké a jemné vlasy. Váha aplikovaných prameňov môže ešte viac oslabiť váš vlas a spôsobiť jeho masívne vypadávanie.
Ktorú metódu si vybrať a aké pramene použiť vám môže poradiť len kvalifikovaný odborník. Obráťte sa len na profesionálne kaderníctva, ktoré sa špecializujú na predlžovanie vlasov. Kvalitu spoznáte podľa ceny. Kvalitné extensions nie sú lacná záležitosť a ceny sa môžu pohybovať od 300 až po 600 eur.

Takisto starostlivosť o predĺžené vlasy si vyžaduje veľkú pozornosť. Na umývanie vlasov je treba používať špeciálne šampóny a masky. Pravidelné návštevy kaderníka vám pomôžu rozpliesť zamotané pramienky a skontrolovať spoje, ktoré sa môžu časom odlepiť. V tomto prípade je to o starostlivosti podobne ako keď máte napríklad montovaný dom od firmy Vidadomy, alebo iný typ bývania. Pre kvalitné výsledky je potrebná starostlivosť.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *