Ako liečiť ďalekozrakosť?

Ktorý z ľudských zmyslov je najdôležitejší sa celkom jasne určiť nedá. Všetky sa totiž vzácne dopĺňajú a spolupracujú pri vytváraní si obrazu o okolitom svete a všetkom, čo sa okolo nás deje. Zrak je samozrejmou súčasťou tejto súhry a z veľkej časti tiež spolutvorcom nášho svetonázoru, pocitov a myšlienok.

Ako liečiť ďalekozrakosť

Oko je naozaj zložitým a veľmi citlivým orgánom. Dokáže rozoznať zhruba desať miliónov farieb a nerv, ktorým je oko spojené s mozgom, je tak citlivý, že ani dnešná vyspelá medicína ešte nie je schopná transplantovať ho. Preto niet divu, že tak jemný orgán sa pri často nestriedmom štýle života výrazne opotrebuje. Údajne až 80% obyvateľstva trpí určitou očnou chybou, medzi ktoré patrí aj ďalekozrakosť.

Čo je ďalekozrakosť?
Pri zdravom videní sa lúče prenikajúce očnou šošovkou pretínajú na sietnici. Ak je človek ďalekozraký, vzniká u neho refrakčná chyba, pri ktorej sa do oka vstupujúce paralelné lúče zbiehajú až za sietnicou. Na sietnici preto vzniká rozmazaný obraz, ktorý oko dokáže do istej miery korigovať stiahnutím šošovky. To je však preň namáhavé a skôr či neskôr sa ďalekozrakosť predsa prejaví únavou a pálením očí alebo bolesťami hlavy. Táto očná chyba sa zväčša koriguje konvexnými, plusovými sklami.

Keď nechcete nosiť okuliare
Ak ale trpíte ďalekozrakosťou a liečba je pre vás prioritou, navštívte špecializované pracovisko Cornea. Kvalifikovaní odborníci s dlhoročnými skúsenosťami sa tu venujú očnej chirurgii excimerovým laserom s výbornými výsledkami. Ultrafialové lúče excimerového lasera sú veľmi dobre absorbované biologickými a organickými látkami, vďaka čomu laser dokáže maximálne presne a efektívne zasiahnuť presne určené miesto bez poškodenia a nežiadúcich zmien v jeho okolí. V centre Cornea pracujú s laserovým systémom americkej firmy Alcon, ktorý ako jediný na svete disponuje certifikátom FDA na všetky dioptrické chyby.

Text: PR, foto: cornea.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *